„Słupno Letnie Granie 2023”

Wpis opublikowano:

Festyn Gminny to cykliczna impreza kulturalna, otwarta dla wszystkich mieszkańców gminy i okolic, w tym roku powróciła  w nowej odsłonie pod nazwą „Słupno Letnie Granie”. Po czteroletniej przerwie zaprosiliśmy  Państwa na dwa dni zabawy.

Motywem przewodnim pierwszego dnia był piknik organizacji pozarządowych, które przygotowały: stoiska gastronomiczne, gry i zabawy sportowe, konkurs na najładniejszy wianek oraz zabawę w pianie.

Wszystkie dzieci zaprosiliśmy do strefy chilloutu i zabaw, w której każdy milusiński znalazł coś dla siebie. Oprócz dmuchanych zamków, były animacje i zabawy sportowe, malowanie buziek i zupełna nowość – symulator jazdy.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, również te o tematyce związanej z przeciwdziałaniem przestępczości, które prowadzili instruktorzy i funkcjonariusze policji.

Wieczór dopełniły koncerty  zaproszonych zespołów. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Bourbon Band z Płocka, który zaprezentował swoje wersje największych, światowych przebojów.

Gwiazdą wieczoru był Baranovski z zespołem, który przez ponad godzinę bawił widzów swoją niepowtarzalną muzyką. Artysta wykonał swoje największe przeboje, jak i te mniej znane. Publiczność porwana do tańca bawiła się doskonale.

Drugiego dnia, w sobotę, zaprosiliśmy Państwa do Wykowa na zabawę w rytmach disco.

Rozpoczęliśmy turniejem sołectw, w którym wzięły udział trzy drużyny: Wykowo, Ramutowo-Święcieniec oraz Barcikowo-Cekanowo. Główna nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł otrzymało sołectwo Ramutowo-Święcieniec. Drugą w wysokości 3tys. zł- Wykowo, natomiast łączona drużyna Barcikowo-Cekanowo otrzymała 1tys. zł. Po zawodach sołeckich na scenie wystąpiły wokalistki z Gminnego Kultury Słupno: Ania Stańczak i Ala Richert, a po nich zaprezentowała się grupa taneczna GOK.

Część koncertową rozpoczęliśmy występem Mateusza Mijala, który przyciągnął mnóstwo fanów. Pochodzący z Jasła wokalista i kompozytor, zdobył dużą popularność dzięki nagraniu w 2013 roku wraz z Liberem przeboju pt. „Winny”, a przez kolejne lata stworzył kilka innych hitów.

Po nim na scenie pojawił się Zespół Masters czyli Paweł Jasionowski, który największą rozpoznawalność zdobył dzięki utworowi „Żono Moja”.

Gwiazdą wieczoru był zespół After Party, który wykonał swoje największe przeboje tj: „Bujaj się”, „Tylko ona jedyna” czy „Nie daj życiu się”. Wszyscy wykonawcy wciągali publiczność do wspólnego śpiewania.

Po występach artystów, za konsoletą zasiadł DJ i zabawa trwała do północy.

Całe dwudniowe wydarzenie poprowadził po mistrzowsku aktor Zbigniew Kozłowski znany m.in. z serialu „Gliniarze”.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tej wspaniałej dwudniowej imprezy w gminie: strażakom, pracownikom UG z brygadą remontową na czele, CUS, artystom i technikom, wystawcom, organizacjom pozarządowym, sołectwom biorącym udział w turnieju i wszystkim, którzy nas wspierali.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich sponsorów, którzy wsparli nasze działania.

Dziękujemy Mieszkańcom Gminy Słupno i okolic za tak liczne przybycie i fantastyczną zabawę.

Do zobaczenia za rok!

Publiczność na festynie.