Ceramiczne

Wielką zaletą zajęć ceramicznych jest też fakt, że lepienie w glinie uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu. Ta zdolność jest bardzo przydatna zarówno w szkole, jak i w późniejszym życiu zawodowym. Praca w glinie pomaga się wyciszyć i uspokoić.

Dla dzieci ważne jest również to, że praca w glinie pomaga w rozwoju małej motoryki, czyli poprawia sprawność dłoni i palców.

Muzyczne

Nauka gry na instrumentach dla dzieci prowadzona jest w formie lekcji indywidualnych.

Prowadzimy zajęcia nauki gry na: gitarze, pianinie, keyboardzie i perkusji.

Gra na instrumentach jest dobrym pomysłem na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Zajęcia muzyczne rozwiną nie tylko zdolności muzyczne dziecka. Nauka gry na instrumentach poprawia koncentrację, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Zajęcia z instrumentem to także sposób na podniesienie samooceny dziecka.

Kreatywne klocki LEGO

Zajęcia z kreatywnych klocków LEGO to połączenie wspaniałej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci nasi młodzi robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów.

Dlaczego warto uczęszczać na zajęcia?

– rozwijają sprawność manualną oraz ćwiczą pamięć,
– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia,
– rozwijają umiejętności matematyczne,
– uczą współdziałania i pracy w grupie,
– uczą konsekwencji i dążenia do celu,
– uczą strategicznego i analitycznego myślenia,
– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

Warsztaty wokalne

Zajęcia wokalne dla dzieci odbywają się w formie lekcji indywidualnych.

Śpiew to naturalny sposób na wyrażanie emocji. Dzieci uwielbiają bardzo różnorodny repertuar, który pozwalają im na spełnianie scenicznych marzeń. Nauka śpiewu dla dzieci jest formą spędzania czasu pod okiem profesjonalisty, który sprawi, że młody artysta pozna swoje możliwości i może wykształcić pasję na lata. Prowadząc zajęcia z emisji głosu przykładamy wagę do rozwoju muzycznego i dykcji, a kluczem do efektywnej nauki jest dopasowanie ćwiczeń wokalnych do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

Taniec nowoczesny

Nauka tańca rozpoczyna się od poznawania podstawowych kroków i wykonywania ćwiczeń fizycznych, które wzmacniają mięśnie. Następnie młodzi uczestnicy poznają choreografię, która jest doskonalona podczas kolejnych lekcji. Nasz instruktor za każdym razem łączy zajęcia tańca nowoczesnego z zabawą, aby dzieci czerpały jak najwięcej przyjemności z uczestnictwa w zajęciach. Dlaczego warto zapisać pociechę na zajęcia tańca?

  • dbamy o znakomitą atmosferę podczas zajęć, aby wszyscy czuli się komfortowo i swobodnie,
  • zapewniamy najlepszego instruktora z bogatym doświadczeniem i wyjątkowym podejściem do dzieci,
  • prowadzimy lekcje tańca nowoczesnego dostosowane do indywidualnych możliwości uczestników.

Językowe:

Zabawy z językiem angielskim

Zabawy z językiem angielskim są skierowane do dzieci w wieku od ukończenia 4 r.ż. do 6 lat.

Założeniem zajęć jest umożliwienie dzieciom nawiązania komunikacji werbalnej poprzez uczestnictwo w zabawach słowno – ruchowych , zaś tematy oraz materiały do nauczania związane są zawsze z otaczającą dziecko rzeczywistością. Celem zabaw z językiem angielskim jest:

– umożliwienie dzieciom osłuchania się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku angielskim w toku różnych zajęć i zabaw;
– tworzenie sytuacji doskonalących pamięć ;
– budzenie zaciekawienia językiem angielskim;
– rozwijanie sylwetki społecznej dziecka, uczucia przyjaźni i tolerancji w trakcie gier, zabaw i pracy w grupach;

Język angielski dla dzieci szkolnych

Zajęcia dla dzieci:

– w wieku 7 – 8 lat

– w wieku 9 -11 lat

Sensoryka

Zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów.

Zajęcia skierowane są dla dzieci od 2 do 4 roku życia.

 Zespół Qlturalni

Zespół Gminnego Ośrodka Kultury Słupno z/s w Cekanowie. Istnieje od 2017 roku jednak swój początek zawdzięcza grupie instruktorów, którzy w 2016 roku stworzyli go jako własny projekt. Z przyczyn niezależnych ówcześni członkowie ustąpili miejsca młodym adeptom sztuki muzycznej. Niezmienną do dziś częścią zespołu są: perkusista- Łukasz, gitarzyści- Wiktor i Paweł, basistka – Julia oraz wokalistka – Nadia. Zespół pod opieką instruktora Mateusza Szulborskiego debiutował na dużych i małych scenach, a w roku 2018 zdobył nagrodę Grand Prix na X Festwialu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rogozinie. Qlturalni specjalizują się w graniu coverów utworów takich zespołów jak: Lady Punk, Dżem, Happysad, Coma, Red Hot Chilli Peppers, jednak w planie mają także własne kompozycje.