„Gminne Mikołajki” w Słupnie

Wpis opublikowano:

„Gminne Mikołajki” w Słupnie już za nami! 6 grudnia plac przed Urzędem Gminy w Słupnie zmienił się nie do poznania i wyglądał wprost baśniowo. Do Słupna przybył Święty Mikołaj wraz ze swą świtą. Było mnóstwo atrakcji, a wśród nich zdjęcia z Mikołajem, który siedział w swym czerwonym fotelu i częstował przybyłych ciasteczkami. Była poczta mikołajowa, gdzie każdy mały i duży mógł napisać list do Świętego. Można było napić się gorącej czekolady, ozdobić własnoręcznie pierniki, obejrzeć z bliska samochód bojowy OSP Słupno i porozmawiać ze strażakami o ich codziennej pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Jarmark Bożonarodzeniowy z ozdobami świątecznymi, zabawkami i smakołykami. Były rozgrzewające herbatki, bigos, ciepły barszczyk, pajda chleba ze smalcem, kiełbasa z grilla i wiele rodzajów ciast.

Punktem kulminacyjnym imprezy były występy dzieci z Przedszkola „Niezapominajka” i Szkół Podstawowych z Liszyna, Słupna i Święcieńca. Gminny Ośrodek Kultury reprezentowały: Anna Stańczak, Alicja Richert, Karina Wejchinand i Klara Ceglińska. Wszystkie występy młodych artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka, wraz z radnymi, wręczył nagrody w konkursie plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie 2023″.

Na zakończenie tej wspaniałej imprezy wysłuchaliśmy koncertu świątecznego w wykonaniu zespołu Bourbon Christmas Trio.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!

Dzieci występujące podczas „Gminnych Mikołajek”