29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wpis opublikowano:

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku po raz 29 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, także w gminie Słupno. Tym razem pod hasłem Gramy z głową! Wolontariusze z naszej gminy zbierali pieniądze do puszek na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcych, laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Łącznie z wszystkich puszek uzbierała się kwota blisko         26 000 złotych. Byliśmy mile zaskoczeni, gdyż w tym roku nasi wolontariusze, mimo tak trudnego okresu dla wszystkich jakim jest pandemia zebrali jeszcze więcej niż w roku ubiegłym.

W związku z tym, że podczas pandemii kontrakt bezpośredni mieliśmy utrudniny Sztab WOŚP Słupno postanowił większą część zbiórki przesieść do interentu.  Dzięki założonej eSkarbonce mieszkańcy gminy Słupno po raz kolejny nie zawiedli dokonując wysokich wpłat. Dużym wsparcierciem zbiórki na eSkarbonce były wpłaty lokalnych przedsiębiorców, które w znacznym stopniu zasiliło jej konto. Szczególne podziękowanie kierujemy do firm: Przedsiębiorstwa Instalacyjno – Budowlanego WASKOP Elżbieta Wasek, Wasz Dach Żmijewski i syn, Cekoplast Sp. j., Agencji Ochrony DES Dobrogoszcz Sp. z o.o., MS Serwis Michał Szostek,  które pomogły nam osiągnąć tak dobry wynik. 

Dużym wsparciem dla Sztabu WOŚP Słupno były również działania podejmowane przez jednostki gminy, które we własnym zakresie starały się pozyskiwać pokaźne kwoty i wpłacać na konto słupieńskiej eSkarbonki. Na szczególne podziękowania zasługują społeczność Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka” w Słupnie oraz Gminnego Żłobka w Słupnie, która bardzo zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy. Wielkie serducha mieli również pracownicy Urzędu Gminy w Słupnie, Szkoły Podstawowej im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie, Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie, Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. Do eSkarbonki trafiały również wpłaty dokonane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupnie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie.

W sumie na konto eSkarbonki Sztabu WOŚP Słupno trafiła kwota blisko 14 000 złotych.

Tegoroczny finał był zupełnie inny niż te z ubiegłych lat ponieważ nie można było zoorganizować stacjonarnych licytacji. Wszystkie pozyskane fanty wystawione zostały na aukcje   on – line, które trafiły do wszystkich odbiorców platformy allegro. Dzięki hojności osób, które licytowały łączna kwota z aukcji internetowych dała sumę prawie 16 000 złotych, która z całą pewnością jest imponująca. Zainteresowanie licytacjami było bardzo duże, najbardziej popularna dla licytujących okazała się kolacja z międzynarodowym sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem, kótra osiągnęła kwotę niemal   3 000 złotych oraz trzy przejazdy sportowym Lamborghini, za którego kierownicą zasiądzie sam  mistrz Andrzej Lewandowski. Każdy przejazd wylicytowany został na kwotę niemal 2 000 złotych. Dość znaczną kwotę uzyskały również piłki     i koszulki z autografami znanych sportowców, wyroby rękodzieła oraz podarowane obrazy. Łączna kwota uzyskana z aukcji internetowych wyniosła blisko 16 000 złotych.

W słoneczne i mroźne niedzielne południe mieszkańcy gminy Słupno, ale również okolic mogli wspólnie brać udział w „Morsowaniu na Flisie”, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W organizacji tego przedsięwzięcia nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie, którzy już w sobotę zaczęli przygotowywać miejsce do morsowania, co okazało się nie lada wyzwaniem. Strażacy byli również obecni podczas całego wydarzenia dbając o bezpieczeństwo uczestników morsowania. Za poświęcenie i ogromne zaangażowanie w tak trudnych warunkach składamy wszystkim pomagającym druhom serdeczne podziękowania.

Dużym wsparciem dla nas była pomoc zaprzyjaźnionych osób z Klubu Sportowego DELTA Słupno z Tomaszem Marciniakiem na czele, którzy zadbali o profesjonalną rozgrzewkę dla wszystkich morsujących. Wielkie podziękowania należą się również Tomaszowi Ziemlewskiemu który jako doświadczony „mors” pomógł dotrzeć do zapaleńców zimnych kąpieli.

Piękna pogoda i bardzo dobra oganizacja sprawiły, iż wszyscy świetnie się bawili, zarówno ci morsujący jak i mieszkańcy gminy, którzy korzystając z dobrej aury pojawili się kibicować śmiałkom. Miłym akcentem na zakończenie wydarzenia był bezpłatnie przygotowany, przez Spółdzielnię Socjalną Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych” Drobin (WTZ Mirosław), gorący posiłek. Każdy uczestnik mógł się rozgrzać nie tylko gorącą zupą, czy herbatą lecz również kiełbaską pieczoną nad ogniskiem.

Za nieodpłatne przygotowanie posiłków, ogromne zaangażowanie oraz obsługę cateringową na miejscu wydarzenia z całego serca dziękujemy Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych” Drobin (WTZ Mirosław).

 Tradycją finałów WOŚP jest światełko do nieba. Podczas tegorocznego finału punktualnie o godzinie 20.00 druhowie z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Słupno wysłali światełko do nieba. Były to zarówno sygnały świetlne, jak i dźwiękowe, które słychać było na terenie całej gminy.

Sztab WOŚP Słupno zebrał sumę ponad 54 500 złotych, która pozwoliła nam zająć drugie miejsce w powiecie płockim.

Wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak wspaniałego wyniku Sztabu WOŚP Słupno, podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z całego serducha DZIĘKUJEMY

Do zobaczenia w przyszłym roku. Siema

Na zdjęciu osoby biorące udział w „Morsowaniu na Flisie”